Jak urządzić kancelarię?

Każdy prawnik - profesjonalista dobrze wie, że nieodłącznym elementem jego wizerunku jest stylowy i użyteczny gabinet, a aranżacja siedziby liczy się w jego profesji w sposób szczególny. To w jaki sposób prezentuje się radcowskie albo adwokackie biuro ma duży wpływ na to, czy klienci zdecydują się na dłuższą współpracę z kancelarią. W jaki sposób urządzić je, żeby było równocześnie zgodne z obowiązującymi trendami, prezentowało się pięknie i było wygodne?

Wybierz meble!

Zazwyczaj gabinet prawnika kojarzymy z dużym biurkiem i lampką w stylu retro. Jednak kancelaria wcale nie musi być wyposażona w meble przypominające antyki! Coraz częściej prawnicy stawiają na nowoczesne wnętrza, które oprócz świetnego wyglądu podkreślają rangę osoby urzędującej w danym miejscu. Aby zacząć projektowanie designu całej kancelarii, wybierz meble i ich styl. Dopiero później możesz skupić się na reszcie aranżacji. Szukając właściwych mebli, zwróć uwagę na wielkość i lokalizację kancelarii oraz rodzaj usług, które oferuje. Nie zapomnij także o wieku zespołu. Tylko gdy pomyślisz o tych elementach będziesz mógł stworzyć stylowy, dopasowany do Twojego wizerunku gabinet.

A może retro?

Decydując się na antyki pamiętaj, że pasują do wnętrz o dużym metrażu. W małych biurach będą po prostu przytłaczające. Tego typu meble są kojarzone z elitarnością i tradycją. Sprawdzą się świetnie w kancelariach notarialnych lub adwokackich z długim rodowodem. Młody prawnik za ogromnym dębowym biurkiem może wyglądać odrobinę pretensjonalnie.

Klasyka

Jeśli chcesz być odbierany jako wiarygodny i kompetentny prawnik, postaw na klasykę z elementami nowoczesności. Do większych pomieszczeń dobierz duże meble drewniane w ciemnych, naturalnych barwach z nowoczesnymi wstawkami ze stali chromowanej. W mniejszych gabinetach postaw na szkło, fornir i metal.

Styl futurystyczny

Coraz częściej młodych kancelarii i korporacji wybiera wnętrza w stylu futurystycznym. Symbolizuje on nowoczesność, szybkość, precyzję, dynamizm i świeżość. Sprawdzi się świetnie w kancelariach, które specjalizują się w prawie handlowym, odszkodowaniach i nieruchomościach.

Kolorystyka - co wybrać?

Gdy już wybierzesz wszystkie meble, postaraj się dopasować kolor ścian i dodatków. Najlepszym wyborem są stonowane barwy. Jaskrawe kolory mogą rozpraszać Ciebie i Twoich klientów. W bardziej nowoczesnych gabinetach sprawdzą się odcienie szarości i biele. W gabinetach w stylu retro dobrze wypadną burgund, koniakowy brąz, oxfordzka zieleń albo granat.