Miłośnicy zwierzaków

Czy macie w swoich domach jakieś zwierzaki? Najpewniej bardzo duża ilość osób z Was odpowie, że przy Waszym boku dumnie kroczy pies. Bardzo wiele osób uważa, że posiadanie psa jest bardzo dobrą sprawą. W sumie nie ma się czemu dziwić, bo zyskujemy prawdziwego przyjaciela na całe życie. O ile oczywiście ten pies jest odpowiednio chowany i nie jest zaniedbywany. Do tego człowiek o wiele częściej jest na dworze niżby tego psa nie miał. Trzeba w końcu wyjść z psem na spacer, bo inaczej w domu możemy mieć przypadek niemiły. W każdym razie pies to fajna sprawa. Jednak nie wszyscy mogą pozwolić sobie na takiego pupila, dlatego kupują chomika, świnkę morską, królika - ogólnie mówiąc jakieś zwierzę w klatce do trzymania. Bardzo popularne są również rybki.

Są jednak wśród nas osoby, które uważają, że godny uwagi jest kot. Tak, trzeba przyznać, że zaraz po psie, to kocury są jednymi z najpopularniejszych zwierząt. Dlaczego? Ponieważ śmiało można powiedzieć, że koty również są przyjaciółmi człowieka. Jeżeli dba się o takiego puchatego pupila, to można do końca życia zyskać dozgonność tego człowieka. Aczkolwiek z kotami nie ma się tyle ruchu, co z psami. Koty chodzą własnymi drogami, jak to mówi popularne porzekadło. Dlatego nie trzeba z nimi wychodzić na spacery, bowiem one same chodzą gdzie chcą i kiedy chcą. Bardzo wielu właścicieli kotów oznacza swoje kocury pod postacią obróżki, czy czegokolwiek innego, żeby inni na ulicy wiedzieli, że on ma dom.

W końcu chodzi o to, aby nikt nie potraktował go jako bezdomnego. W niektórych krajach takie bezdomne zwierzaki są wyłapywane do schronisk i tam zamykane. A kot, który ma dom przejdzie się po swoich sobie znanych kątach i jednak będzie chciał wrócić do domu na odpowiedni posiłek. No i oczywiście będzie domagał się od swoich właścicieli odpowiedniego przytulenia i głaskania. Tak, trzeba przyznać znowu, że jednak to koty są większymi przytulankami niż psy. Kot może siedzieć godzinami i pozwalać na głaskanie. Z psami to bywa różnie. Nie można powiedzieć, że psiaki tego nie lubią. Lubią jak najbardziej, ale zdecydowanie wystarcza im często kilkanaście minut i już jest po sprawie. Pies odchodzi, a kot nie. Zresztą trzeba także powiedzieć, że koty to bardzo charakterystyczne i pamiętliwe stworzenia. Jeżeli ktoś im raz podpadnie, to mogą trzymać urazę przez bardzo długi czas. Do tego koty mają swój charakter i czasem lubią zawładnąć swoim otoczeniem. Nawet próbują takiej sztuczki z ludźmi. To czy im wyjdzie zależy tylko i wyłącznie od właściciela.