Jak wybrać odpowiedni keyboard?

Osoba, która planuje nauczyć się grać na keyboardzie, powinna zastanowić się, jaki keyboard będzie dla niej odpowiedni. Tego rodzaju instrumenty są bardzo popularne, a muzyka wypływająca z ich głośników jest zwykle bardzo wysokiej jakości. Oczywiście najtańsze modele najprawdopodobniej nie zapewnią odpowiedniej jakości. Dlatego też, zanim wybierze się konkretny model, warto dokładnie przemyśleć tę kwestię.

Keyboard a inne instrumenty

Najważniejszą kwestią, jeśli chodzi o keyboard jest fakt, że bardzo często jest on mylony z organami elektronicznymi czy też traktowany jako substytut pianina, trzeba jedna pamiętać, że pomimo tego, że urządzenie to do pewnego stopnia przypomina pianino lub organy to jest to tylko pod względem tego, jaka muzyka się z niego wydostaje. Jeśli chodzi o klawiaturę, to jest ona zupełnie inna niż w przypadku fortepianu, tak samo, jak w przypadku zasady działania. W przypadku keyboardu możliwe jest dostarczanie wielu różnorodnych brzmień, które jednak są z góry zaplanowane i nie da ich się zmienić. Najważniejszą kwestią, jeśli chodzi o keyboard jest fakt, że dzięki swoim bardzo szerokim możliwością może on zastąpić wielu muzyków.

Jaki keyboard wybrać?

Najważniejszym pytaniem na jakie należy sobie odpowiedzieć jest to jaki keyboard należy wybrać. Wbrew pozorom odpowiedź na nie nie jest taka prosta. Na szczęście jednak istnieje kilka kwestii, na które bez najmniejszych wątpliwości należy zwrócić uwagę. Z całą pewnością już na samym początku należy odrzucić wszystkie urządzenia, które mają mniej niż 61 klawiszy. Bardzo istotną kwestią jest wybór urządzenia, które posiada klawiaturę dynamiczną. Klawiatura tego rodzaju pozwala na rejestrowanie siły nacisku. Pozwala to na granie naprawdę bardzo ciekawych oraz interesujących utworów. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku chęci nauczenia się grania utworów jazzowych, jak również rockowych. Dodatkowo taka klawiatura znacznie ułatwia przerzucenie się na klasyczna pianino czy też fortepian. Modele, które mają większą ilość funkcji w większości przypadków są droższe, jednak są one mile widziane zwykle przez osoby mające więcej doświadczenia. Im więcej głosów możliwych jednocześnie do odtworzenia przez keyboard tym pozwoli on na zagranie ciekawszych utworów. W większości przypadków minimum są 32 głosy pozwalające na zagranie większości utworów.

Wybierając keyboard na początek należy raczej skupiać się na modelach podstawowych, jednak jeżeli już posiada się pewne umiejętności to raczej warto sprawdzić co najmniej średnią półkę.