Szybki sposób na zakupy bez gotówki

Często zdarza się, że nagła sytuacja zmusza nas do kupna nieplanowanej rzeczy. Może to być lodówka, która z dnia na dzień odmówiła posłuszeństwa, telewizor, który wymagał nieopłacalnej naprawy, czy inne sprzęty w gospodarstwie domowym, które z jakiś względów musiały być wymienione na nowszy model. Nierzadko jest tak, iż nie dysponujemy nadprogramową ilością gotówki, a konto oszczędnościowe świeci pustkami. Niemal każda osoba choć raz była w podobnej sytuacji. Na szczęście nie jest to sytuacja bez wyjścia i w szybki sposób można poradzić sobie z nieoczekiwanym problemem. Jak? Odpowiedź jest niezwykle prosta. Z pomocą przychodzą zakupy na raty.

Czym różnią się od standardowych zakupów? Otóż tym, że do sfinalizowania jakiejkolwiek transakcji w sklepie nie potrzebujemy gotówki. Obecnie prawie każdy supermarket ma w swojej ofercie możliwość zakupów na korzystnie oprocentowany kredyt, który jest świetną alternatywą w przypadku nagłych i nieplanowanych wydatków, ale nie tylko, ponieważ na raty można również kupić odzież, wycieczkę lub każdą rzecz, która jest nam w jakiś sposób niezbędna, a która wykracza poza miesięczny budżet domowy. Jeśli nieoczekiwanie znaleźliśmy super atrakcyjną ofertę wycieczki, o której marzyliśmy od kilku lat, nie ma powodu by odmawiać sobie tej przyjemności, gdyż taka okazja może się już nie powtórzyć. Warto korzystać z promocji, czy innych atrakcyjnych finansowo ofert nawet w przypadku braku pieniędzy.

Zakupy na raty mają ten plus, że można ustalić zarówno wysokość miesięcznej raty, jak i okres kredytowania. Najczęściej taki kredyt przyznawany jest bardzo szybko, bez zbędnych formalności i dziesiątek formularzy do wypełnienia. Osoby, które zajmują się ofertą ratalną proszą jedynie o dowód tożsamości i podstawowe informacje, następnie pomagają wypełnić krótki kwestionariusz i po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach otrzymujemy decyzję banku. Jest to znakomity sposób na uniknięcie konieczności składania oświadczeń i kolejek, typowych dla standardowych pożyczek w placówce banku. Fajną opcją jest również stałe miesięczne polecenie zapłaty, dzięki czemu nie trzeba pamiętać o dniu spłaty. W przypadku gdy nie mamy tej opcji, jedyną rzeczą jaką należy zrobić jest udanie się do banku i spłata kolejnej raty. Szybko, łatwo i bez marnowania cennego czasu.

Jak widać nie trzeba fizycznie dysponować pieniędzmi, by kupić coś, czego aktualnie potrzebujemy, bądź o czym marzymy. Zawsze można skorzystać z opcji, jaka są zakupy na raty i nie ograniczać się ilością gotówki.