Kobieta i mężczyzna, czyli o miłości słów kilka

Miłość - czy można powiedzieć, że coś takiego istnieje? Oczywiście, że tak. Chociaż są osoby, które powiedzą, że miłość jest przereklamowana i ludzie są z sobą tylko dla wygody. Czy to prawda? Chyba nie, ale każdy ma prawo do swojego zdania. Dzisiaj może warto się jednak zatrzymać przy tych osobach, które jak najbardziej są za miłością. Już od początku ziemi wszystko prowadzi do tego, aby kobieta i mężczyzna łączyli się w pary. Ich związek prowadził do tego, że stawali oni na ślubnym kobiercu. Potem przyszedł czas na dzieci, dzieci miały swoje dzieci, itd. Takie są już koleje życiowe. Z biegiem czasu te koleje życiowe trochę jednak się zmieniły.

Tradycyjny związek już powoli odchodzi w zapomnienie. Nie, nie można powiedzieć, że ludzie nadal nie łączą się ze sobą w pary. Jest tak jak najbardziej, ale raczej ludziom jakoś nie zależy na ślubie kościelnym. Śmiało chyba można powiedzieć, że większość ludzi bierze ze sobą ślub, bo tak wymaga rodzina lub dla przykładu jest im to potrzebne do tego, aby szybciej uzyskać kredyt hipoteczny. Tak, w dzisiejszych czasach ludzie stali się większymi materialistami i tradycyjny związek znany nam z czasów naszych dziadków powoli odchodzi w zapomnienie. Nie ma się jednak czemu dziwić. Wszystko się zmienia, to dlaczego takie rzeczy nie mają się zmieniać. Są wśród nas osoby, które mówią, że nadal kochają, nadal wierzą w miłość do grobowej deski. Jednak w porównaniu z resztą osób jest ich już coraz mniej.

Dzisiaj ludzie wolą tworzyć związek otwarty. To znaczy, że są ze sobą. Tworzą rodzinę, mają dzieci, prowadzą wspólne gospodarstwo domowe, finanse, ale jakoś do ślubu im się nie spieszy. Co więcej, nawet nie próbują się ze sobą rozstawać. Kochają się jak najbardziej, ale jak to mówią "papierek do szczęścia nie jest im potrzebny". Często ludzie obawiają się kosztów, jakie są związane z organizacją takiej ceremonii. Jeżeli już mają coś wybrać, to stawiają na ceremonię cywilną, która nie pochłania tylu kosztów i można ją o wiele szybciej załatwić. Ślub kościelny - konkordatowy to nie tylko ogrom formalności, ale również bardzo duże koszta. Ludzie wolą te pieniądze wydać jednak na coś innego, bowiem boją się, że jednak może potem dojść do rozwodu. Tak, śmiało można powiedzieć, że dzisiejsza miłość jest bardzo skomplikowana. Związki małżeńskie, partnerskie - na takie tematy można by prowadzić bardzo długie rozważania. Najważniejsze jednak to fakt, aby każdy odnalazł swoje szczęście i mógł spokojnie żyć u czyjegoś boku aż do końca swoich dni.