Wymarzone mieszkanie

Własne miejsce do zamieszkania jest w zasięgu naszej ręki. Nie, nie jest tak łatwo zakupić własne mieszkanie. Nie myślcie sobie, że pójdziecie do dewelopera i poprosicie o mieszkanie, a jak to mówią będzie Wam dane. Niestety tak łatwo w dzisiejszych czasach nie ma. Jednak po pierwsze, aby mieć wymarzone mieszkanie dla siebie i dla swojej rodziny trzeba działać, a nie tylko marzyć. Od myślenia do działania czasem jest bardzo długa droga. Chodzicie codziennie do pracy i być może mijacie jakieś nowo powstające osiedla mieszkaniowe. Tak sobie pod nosem wzdychacie, bo bardzo chętnie byście się na nie przeprowadzili z żoną/mężem i dzieckiem. Jednak tylko wzdychacie i potem na końcu dnia wracacie do swojej wynajmowanej kawalerki, gdzie wszyscy musicie się gnieździć.

Może czas w końcu zabrać się za działanie. Może na swoim koncie nie macie takich wielkich oszczędności, żeby kupować mieszkanie za gotówkę. Jednak bardzo dużo osób stara się o kredyt mieszkaniowy. Skoro macie razem ze swoją drugą połówką stabilne prace, to może warto dowiedzieć się, czy macie szansę na taki kredyt hipoteczny? Byliście kiedyś w jakimkolwiek banku, aby zrobić taki wywiad? Nie? To jak najszybciej musicie to zmienić. Może nie idźcie od razu do konkretnego banku, ale wizyta u doradcy finansowego na pewno będzie pierwszym dobrym krokiem. Uświadomcie sobie, że bardzo często jedna rata kredytowa na mieszkanie, to takie same pieniądze, jakie dajecie na wynajem swojego mieszkania, kawalerki w której obecnie mieszkacie.

Dlatego trzeba to bardzo dokładnie przeanalizować. Nie jest powiedziane, że kto chce, to otrzyma kredyt mieszkaniowy. Staranie się o takie pieniądze, to czasem kwestia kilku miesięcy, po czym niestety, ale otrzymujecie odpowiedź odmowną. Takie sytuacje również się zdarzają i trzeba mieć tego świadomość. Ale jednak nie można od razu nastawiać się negatywnie, bo trzeba próbować. I to nie jeden raz. Czasem bywa tak, że za jednym razem kredytu nie otrzymacie. Za kilka miesięcy z kolei sytuacja może się zmienić o 180 stopni. Dlatego nie rezygnujcie z tego, aby realizować swoje marzenia. Mieszkania są w zasięgu Waszej ręki, ale działajcie. Pomyślcie sobie, że całkiem możliwe i Wy zamieszkacie na nowym osiedlu mieszkaniowym, gdzie nie będziecie cisnąć się w małej kawalerce. Prawda, ze taka wizja jest fajna? Niech ona Was napędza do działania! W pierwszej kolejności znajdźcie dobrego doradcę finansowego, a potem niech już się toczy maszyna, która sprawi, że już niedługo pieniądze z kredytu znajdą się na Waszym koncie.