Bycie na topie, czyli...

Czy zauważyliście, że w dzisiejszych czasach wiele osób stara się być fit? Co więcej, kto nie jest fit ten nie jest na topie. Tak, takie są dzisiejsze realia i takie są trendy, które obecnie bardzo wiele osób podłapuje lub stara się to zrobić. A Wy jakie macie zdanie na ten temat? Wolicie być fit, czy też nie? Czy jest to zdrowa moda, czy też nie? Wszystko oczywiście zależy od tego, jakie macie spojrzenie w tym wszystkim na swoje życie. Dla niektórych jest to coś fajnego, bez czego nie wyobrażają sobie życia. Dla innych jest to strata czasu i bycie nie fit jest dla nich o wiele lepsze. Warto się jednak zastanowić nad tym, kto w tym wszystkim na rację.

Bycie fit to nic innego, jak dbanie o swoją sylwetkę. Dzieje się tak poprzez dbanie o swój sposób odżywiania, jak również poruszania. Bardzo dużo osób przykłada ogromną wagę do tego, aby uprawiać jakiś sport, czy też regularnie chodzić na jakieś ćwiczenia fitness, zumby, czy też jakichkolwiek innych. W dzisiejszych czasach mamy do wyboru tyle dyscyplin, że człowiek sam tak naprawdę nie wie co ma wybrać dla siebie. Bo chciałby wszystko, jednak nie starcza mu tak do końca czasu. W każdym razie nie trzeba oczywiście trenować codziennie, ale przynajmniej trzy do czterech razy w tygodniu sprawią, że człowiek będzie się o wiele lepiej czuł ze samym sobą i co najważniejsze, będzie fit. Fakt, że człowiek będzie pozostawał w takim ruchu oraz będzie dbał o dietę to oczywiście nic złego. Co więcej, taka moda sprawiła, że bardzo duża ilość osób zwróciło uwagę na swoje ciało, które mówiąc w skrócie nie zawsze było w dobrej kondycji. Do tego kilka/kilkanaście dodatkowych kilogramów i już robiło się mało ciekawie. Dlatego zmiana stylu życia na bardziej zdrowszy nie jest niczym złym.

Jeżeli ktoś jednak uważa, że bycie fit nie jest dla nich, to nic złego. O ile stan jego wagi nie alarmuje na czerwony kolor. Nie zapominajmy, że nadwaga prowadzi szybko do otyłości. Ta w następnej kolejności może być przyczyną najróżniejszych chorób oraz nawet śmierci. Są jednak osoby, które nie muszą być na diecie. Nie muszą uprawiać żadnych sportów, a wyglądają jeszcze lepiej niż nie jeden sportowiec. Dla nich bycie fit nie ma najzupełniejszego sensu. Dlatego każdy ma swoje racje i każdy powinien je wysłuchać. Czy dla Was będzie aktualna moda i bycie na topie, czy też nie - to już zależy od Was. Tylko pamiętajcie, żeby nie przesadzać również z dietą. Anoreksja to również bardzo podstępna choroba, która może zaatakować osoby dbające o swój wygląd i sylwetkę.