Wakacje w drodze

Wakacje to coś, co się należy wszystkim. Jeżeli szukacie sposobu na niecodzienne spędzenie wakacji, to może wakacje w drodze będą dla Was dobrym pomysłem? Oczywiście nie chodzi tutaj o to, że będziecie teraz na pieszo chodzić po kraju, bo to byłaby dla Was bardzo duża i wyczerpująca przebieżka. Chodzi tutaj o fakt przemieszczania się po kraju specjalnym samochodem, gdzie dosłownie pod ręką będziecie mieli wszystko. Może obiło Wam się o uszy modne ostatnio słowo "karawaning". Jednak nie kojarzcie tego z karawanem, który porusza się po cmentarzu. Do karawaningu pasuje idealnie słowo kamper, czyli potocznie mówiąc dom na kółkach.

Bardzo wiele osób w ostatnich czasach doceniło tą formę podróżowania po naszym kraju i nie tylko. Moda na kampery przywędrowała do nas zza wielkiej wody. W Stanach Zjednoczonych podróżowanie kamperem to już całkiem normalna sprawa. Co więcej, w USA taka forma spędzania wakacji należy do najpopularniejszych i jest nawet praktykowana przez bardzo sławne osoby. W naszym kraju moda na takie podróżowanie się zaczyna i trzeba mieć nadzieje, że z roku na rok na naszych trasach będzie można spotkać coraz więcej takich domów na kółkach.

Co daje nam kamper? Przede wszystkim oszczędności, jakie wydalibyśmy na drogie miejsca hotelowe. Sami na pewno doskonale zdajecie sobie sprawę, że ceny w branży turystycznej drastycznie się podniosły. O ile w zeszłym roku za pokój w ulubionym hotelu zapłaciliśmy 150zł dla przykładu, tak w tym roku ta cena może być nawet dwa razy wyższa. Takie są niestety obecne realia. Z kolei mając swój własny kamper nie będziecie musieli martwić się tym i nie będziecie musieli wykonywać rezerwacji dużo wcześniej, aby móc załapać się na promocyjną cenę. Po prostu wsiadacie sami lub nawet całą swoją rodziną do kampera i jedziecie, gdzie Wam się tylko będzie chciało.

Drugą korzyścią jest właśnie fakt, że kamperem możecie jechać bez problemu wszędzie. Waszym założeniem mogą być równie dobrze wakacje w trasie przez cały kraj. Zaczynacie dla przykładu w Gdańsku i codziennie jesteście w innej miejscowości, aż do momentu, kiedy dotrzecie np. do Zakopanego. Wiele osób stosuje taką praktykę, dzięki czemu podczas jednego urlopu mogą zobaczyć wiele miejsc. Nie jest oczywiście powiedziane, że codziennie trzeba zmieniać miasto, ale co kilka dni dlaczego nie? Nigdy nie mieliście czasu na zwiedzenie swojego kraju, to teraz jak najbardziej możecie to nadrobić. Nie jest powiedziane, że od razu musicie brać kredyt, aby kupić kamper. Wystarczy bowiem go tylko wynająć w odpowiednim miejscu.