Tworzenie ogłoszenia o sprzedaży samochodu

Sprzedaż samochodu jest skomplikowanym procesem. Żeby sprawnie przeprowadzić transakcje, musimy dysponować informacjami dotyczącymi sprzedawanego auta i podstawową wiedzą marketingową. Każdy chce zyskać jak najwięcej pieniędzy, sprzedając auto. Nabywca pojazdu nie zamierza przepłacać. Kiedy obie strony osiągną porozumienie- transakcja zostanie przeprowadzona. Jak należy się przygotować do sprzedaży samochodu? Gdzie ogłosić aukcje?

Zebranie informacji o samochodzie

Pierwszym krokiem, żeby dokonać sprzedaży samochodu, jest zebranie informacji o nim. Należy odkopać instrukcje i wybrać istotne informacje, takie jak rok produkcji, pojemność silnika, moc itp. Wszystkie te dane należy spisać do jednego pliku komputerowego. Będą one pomocne w celu stworzenia ogłoszenia. Nie tylko parametry fabryczne są ważne. Spróbujmy odkopać w pamięci wszelkie remonty oraz modyfikacje pojazdu. Jeżeli auto miało wypadek lub kolizje, należy wypisać zniszczone i wymienione elementy. Pewną pomocą mogą być zebrane faktury z warsztatów samochodowych. Warto je przedstawić nabywcy, to podnosi wiarygodność sprzedającego. Jeżeli nie możemy znaleźć informacji o naprawach samochodu, a korzystaliśmy z usług autoryzowanych serwisów, to listę wymienionych części i wykonanych czynności może przedstawić nam warsztat. Oprócz tych danych spiszmy jeszcze przebieg i ewentualne defekty. Nie warto ukrywać wad i uszkodzeń. Gdy kupujący odkryje, że chcieliśmy ukryć niewygodne fakty, mała szansa, że sprzedaż samochodu dojdzie do skutku.

Zrobienie zdjęć

Do każdego poważnego ogłoszenia o sprzedaży samochodu powinny być dołączone zdjęcia. Gdy nie dołączymy ich do opisu, nie ma co liczyć na tłumy zainteresowanych. Zdjęcia powinny być atrakcyjne. Należy dobrze przygotować auto. Podstawową czynnością będzie umycie i wyczyszczenie samochodu. Myjnie nie są drogie, a dzięki temu będziemy mogli zrobić przyciągające zdjęcia i uzyskać większą cenę za samochód. Jakość wykonanych obrazów powinna być jak najlepsza. Dzisiejsze aparaty telefonów komórkowych w zupełności powinny wystarczyć. Zdjęcia powinno się robić w słoneczny dzień na pustym parkingu, najlepiej gdzieś za miastem. Dokładnie sfotografowane rysy oraz wgniecenia również powinny być opisane i pokazane w ogłoszeniu.

Wycena samochodu

Ostatnią rzeczą, która została do zrobienia to wycena auta. Jeżeli nie mamy doświadczenia, poprośmy o pomoc znajomego, którego pasją są samochody. Na pewno jego rady będą pomocne. Sprawdzenie na popularnych serwisach internetowych, ile kosztuje konkretny model, będzie pewnym odnośnikiem. Cenę należy delikatnie podwyższyć, żeby potem móc negocjować.

Napisanie ogłoszenia

Sprzedaż samochodu wymaga stworzenia ogłoszenia. Jest to bardzo proste, należy skorzystać z popularnych serwisów w internecie. Wypełnić formularz na stronie, załadować zdjęcia i dodać ofertę. Zazwyczaj na pierwsze oznaki zainteresowania, trzeba oczekiwać kilka dni.