Prowadź bloga, którego ludzie...czytają

Niby możesz zacząć blogować...ale tak właściwie to po co?

Blogowanie zyskuje na popularności. Jeśli kiedykolwiek szukałeś czegoś w internecie, to prawdopodobnie już na pierwszej stronie pojawiały ci się wyniki przekierowujące cię do odpowiednich wpisów na przeróżnych blogach. Bo blog może być o wszystkim! O gotowaniu, finansach, ekonomii, sporcie, wychowywaniu dzieci, literaturze, miłości, podróżach, psychologii...

Po co blogować? Choćby po to, żeby nauczyć się samodyscypliny i dobrego gospodarowania czasem (przy prowadzeniu bloga są to cechy niezbędne!) Aby poszerzać swój zasób słownictwa, ćwiczyć poprawne wypowiadanie się, poświęcać więcej czasu na swoje pasje i zainteresowania, poznawać nowych ludzi, porządkować myśli... A to tylko niektóre powody.

Znajdź swoje miejsce w internecie!

Prowadzenie bloga pozwala na stworzenie swojej własnej, internetowej przestrzeni. Jeżeli dopiero zaczynasz, możesz zacząć od jednej z darmowych platform, służących do zakładania blogów. Jeśli masz już konkretny pomysł i pewność, że wytrwasz w regularnym pisaniu, zdecyduj się na własną domenę. Sprawi ona, że adres bloga będzie wyglądał bardziej profesjonalnie.

No dobrze, a co zrobić, aby nasz blog cieszył się popularnością, był chętnie czytany i zyskał grono stałych czytelników, tworzących społeczność? Przede wszystkim, ustal o czym zamierzasz pisać. Możesz stworzyć bloga, na którym będziesz się dzielić swoimi refleksjami i przemyśleniami. Wówczas masz szeroki zakres tematów, które możesz poruszać. Jeśli jednak zdecydujesz, że prowadzisz bloga kulinarnego, nie wrzucaj na niego recenzji książek. To zniechęca czytelników, którzy wchodzą na twoją stronę w poszukiwaniu konkretnych treści. Przygotowując kolejne wpisy, zwróć uwagę na pozycjonowanie. Optymalizacja notek pod kątem wyszukiwania, pomoże ci w zdobywaniu następnych czytelników.

Twój blog - twoje zasady

Jeżeli chcesz, żeby twój blog miał stałą publiczność, ustal zasady, które panują na twoim blogu. Staraj się regularnie publikować wpisy. Możesz stworzyć różnego rodzaju serie i np. w czwartki dodawać wpisy dotyczące polecanych przez ciebie seriali, a w soboty dodawać przemyślenia na temat samodzielnej nauki gry na instrumentach. To twoja przestrzeń! Ty masz się w niej dobrze czuć. Z tego powodu powinieneś uważać również na komentarze, które pojawiają się pod twoimi wpisami. Nie pozwól na chamstwo, nienawiść i brak szacunku. Nie zabraniaj innym wyrażać opinii. Pilnuj jednak, aby twój blog był miejscem kulturalnym, pokazującym, że masz kontrolę nad tym, co dzieje się na stronie.