Mieszkanie dla singla

Jest wiele młodych osób, które ukończyły studia, rozpoczęły karierę zawodową i pragną pełnej stabilizacji. Takie osoby zwykle myślą o zakupie swojego pierwszego mieszkania i często zdarza się, że planują mieszkanie w pojedynkę. Nie jest to dzisiaj niczym dziwnym, bo znacznemu przesunięciu podlega wiek wchodzenia w związek małżeński i rodzenia dzieci. Nie brakuje, więc singli pragnących choćby czasowo mieszkać na swoim.

Singiel to osoba, która zależnie od możliwości finansowych kupuje małe mieszkanie, zwykle kawalerkę albo mieszkanie dwupokojowe. Większość mieszkań nabywanych przez osoby młode finansowana jest przy użyciu kredytu hipotecznego. Nie ma w tym nic dziwnego, bo mieszkania w Polsce ciągle są bardzo drogie w stosunku do przeciętnych zarobków. Co prawda jest to zobowiązanie długookresowe, zwykle na 20-30 lat, jednak często nie ma innego sposobu na zdobycie niezależnego lokum.

Młodzi ludzie, jeśli mają wybór to najchętniej kupują mieszkania nowe od dewelopera. Oglądając taką inwestycje można skorzystać z dużego wyboru mieszkań. Zaaranżowanie mieszkania dla singla zwykle nieco różni się lokalu, jaki zajmuje rodzina z dziećmi. Jeśli są dwa pokoje to ten mniejszy na pewno nie będzie pokojem dziecięcym tylko sypialnią albo gabinetem do pracy. Single częściej też wybierają małe kuchnie w formie aneksu, bo wielu z nich z kuchni korzysta sporadycznie. Młode samotne osoby chętnie stołują się na mieście albo zamawiają catering dietetyczny, bo przygotowywanie pełnych obiadów dla jednej osoby zwykle jest nieopłacalne.

Singiel bez problemu może swoje mieszkanie zaaranżować w stylu minimalistycznym, gdyż nie potrzebuje on bardzo dużej liczby przedmiotów. Osoba taka zwykle prowadzi dość bogate życie towarzyskie, dlatego rozrywkowa funkcja salonu jest dość istotna. U singla zwykle znajdziemy duży telewizor, kino domowe i dobry sprzęt grający. Przyda się także duża kanapa by móc przyjmować większą ilość gości. Również balkony i tarasy w mieszkaniach osób samotnych urządzone są ciekawie i z naciskiem na wygodę. Singiel na balkonie często umieszcza leżak albo huśtawkę z fotelem, by w wolnych chwilach móc się wygodnie oddawać lekturom. W mieszkaniu osoby samotnej często spotkamy także domowy sprzęt do ćwiczeń a niekiedy nawet stół bilardowy. Jak widać samotne mieszkanie ma pewne zalety, które pozwalają na dowolne dysponowanie przestrzenią.

Zakup mieszkań dla jednej osoby z pewnością będzie trendem kolejnych dlatego deweloperzy muszą brać to pod uwagę podczas konstruowania swoich ofert sprzedażowych.