Duże szafki
Trzeba pamiętać o tym, żeby kupować takie szafki, które będą idealnie pasowały do wnętrza domu. Wielu ludzi unika zmian w domu z obawy przed wysokimi kosztami, długim remontem lub perspektywą wiecznej prowizorki. Przestrzeń życiowa potrzebuje jednak zmian. Jeśli człowiek nie reaguje na pewne okoliczności to jego życie staje się coraz bardziej uciążliwe. Może jednak spróbować od zmiany nastawienia i przyjąć, że jego dom jest przestrzenią celowo niedokończoną. Dzięki temu będzie mógł ją zaprojektować tak, by najlepiej pasowała do jego dotychczasowego życia, albo życia, jakie sobie wyobraża. Jeżeli na przykład ktoś chce uprawiać jogę, stworzenie miejsca do codziennych ćwiczeń zapewni mu większą elastyczność, w szerokim tego słowa znaczeniu.
Podobnie jest z ogrodzeniami, na przykład z ogrodzeniem murowanym. Proces budowy ogrodzenia z cegieł praktycznie nie różni się niczym od wznoszenia ścian. Jest bardzo czasochłonny, ale powstałe w ten sposób ogrodzenie charakteryzuje się dużą wytrzymałością. Można je otynkować lub pozostawić w surowej cegle, a wtedy duże znaczenie będzie mieć rzecz jasna ich układ i rodzaj. Mur może być dodatkowo pełny bądź ażurowy. Wybór możliwości jest olbrzymi, dzięki wypracowanym przez wieki pomysłom na wiązanie cegieł przez rzemieślników i architektów.
Budowa tego typu ogrodzenia powinna się oczywiście rozpocząć od wyznaczenia granicy działki oraz wykopania odpowiednio głębokiego rowu pod fundamenty. Można je wymurować, jednak znacznie tańsze i szybsze będzie wykonanie ich z betonu. Jeżeli jednak ktoś zdecyduje się na pierwszą metodę, musi pamiętać, aby nie stosować materiałów nasiąkliwych, na przykład gazobetonu, silikatu czy cegły. Najlepiej żeby użył bloczków betonowych. Bardzo istotnym elementem jest wykonanie dylatacji pionowej co około dziesięć metrów, biegnącej od podstawy fundamentu aż po szczyt muru, a także izolacji przeciwwilgociowej poziomej na wysokości około piętnastu centymetrów nad ziemią. Prace murarskie powinny być wykonane bardzo starannie, niezależnie od tego, czy mur zostanie otynkowany, czy nie. Żeby sporządzić zaprawę tynkarską bobrze jest skorzystać ze zwykłej mieszanki betonowej. Przy tego typu zaprawie bierze się jedną część cementu na trzy części piasku. Doskonałą zaprawą jest również mieszanka cementowo-wapienna. W tym przypadku bierze się jedną część cementu, dwie części wapna i trzy części piasku. By zaprawa była odpowiedniej jakości, trzeba używać drobnego płukanego piasku, wapna gaszonego oraz czystej wody.