Odchudzanie to nie tylko moda

Odchudzanie jest konieczne. To nie tylko moda. Ludzie są świadomi, że szczupłe ciało to zdrowe ciało. Dlatego chcą dbać o swój stan fizyczny, do tego celu stosują dobrą dietę, wysiłek fizyczny oraz czasami wspomagają się tabletkami. Ta trzecia metoda bynajmniej nie jest pożądana. Sport i dobre jedzenie to najlepszy sposób na tracenie kalorii i gubienie nadwyżkowych kilogramów. Odchudzanie musi trwać - co najmniej trzy-sześć miesięcy. Im wolniej się chudnie, tym trwalszy jest efekt takiego odchudzania. Diet są tysiące, ale nie wszystkie są dobre i skuteczne. Najlepsze są diety składające się ze zróżnicowanych elementów, a nie jednoskładnikowe, ubogie i wyjaławiające organizm. Można odchudzać się dietą zupową, składającą się z pięciu porcji zupy dziennie, owocowo-warzywną czy sokową (przez tydzień, raczej nie dłużej, ponieważ ta dieta jest dość restrykcyjna, to rodzaj postu).

Odchudzanie to wyzwanie

Najlepiej tracić zbędne kilogramy pod okiem dietetyka. Dzięki temu będzie to zdrowe i zbilansowane. Dietetyk ułoży optymalna dietę, poradzi jakie ćwiczenia wykonywać. Jego praca jest ważna, bez niej trudniej zaplanować sobie zrównoważone odchudzanie. Bezpieczne odchudzanie to tracenie 2-3 kilogramów miesięcznie. Wówczas nie odzyskuje się utraconych kilogramów bardzo szybko.

Nie stosuj ryzykownych metod

Stosowanie ryzykownych metod jest niedobre. To sposób na problemy - odchudzanie się za pomocą podejrzanych tabletek czy tasiemca może przynieść jedynie szkody, dlatego lepiej chudnąć powoli niż narażać własne zdrowie. Konieczna jest zmiana nawyków żywieniowych, rezygnacja z ciast, ciasteczek, batoników. Im mniej niezdrowych dodatków, tym lepiej. Do diety warto włączyć chia, czyli szałwię hiszpańską, odchudzającą szybko oraz skutecznie, dodać warzywa i owoce, pić dwa litry wody mineralnej dziennie. Spożywanie pięciu niewielkich, odpowiednio zbilansowanych posiłków dziennie, jest sposobem na sukces. Dzięki temu można zrzucić sporo kilogramów, a nie czuje się wcale głodu. Dieta pudełkowa to sposób na tracenie kilogramów szybko, skutecznie i bez żmudnego przygotowywania posiłków w domu. Należy ograniczyć spożycie soli i cukru. Trzeba odrzucić chipsy, orzeszki solone, margarynę (zamiast niej warto jadać masło klarowane), ciastka i batoniki (lepiej raz w tygodniu zjeść kawałek domowego ciasta niż objadać się niezdrowymi rzeczami ze sklepu). Do tego ćwiczenia fizyczne - można je wykonać w domu, nie trzeba płacić kroci za siłownię czy wynajem kortów tenisowych lub kosztowny karnet na pływalnię.