Męska dziedzina

Motoryzacja to typowo męska dziedzina. Kiedy kobiety spotykają się w babskim gronie to na ogół rozmawiają o ubraniach, dzieciach i typowo domowych sprawach. Panowie z kolei rozmawiają na tematy typowo motoryzacyjne. Nie można jednak powiedzieć, że motoryzacja jest zarezerwowana tylko dla mężczyzn. Co to to nie. Również kobiety znają się co nieco na tych tematach. Czasem nawet można spotkać taką kobietę, która ma o wiele większą wiedzę na temat samochodów oraz innych pojazdów niż nie jeden mężczyzna. Ale takie osoby płci damskiej są naprawdę ogromną rzadkością, dlatego mówi się jednak, że samochody są domeną mężczyzn. Spotykając się przy piwku, czy nawet na grillu u sąsiada za płotem potrafią godzinami rozmawiać na takie tematy.

A trzeba przyznać, że świat motoryzacyjny ma tyle mniejszych tematów, iż śmiało można powiedzieć, że nigdy się on nie wyczerpie. Po pierwsze mamy tyle marek samochodowych, że omówienie wszystkich po kolei zajmie długi czas. Audi, BMW, Mercedes, Ford, VW, Mazda, Mitshubishi i wiele innych. Do tego każda z nich ma wiele aut pod sobą. Nie tylko auta osobowe, które można podzielić na kombi i nie tylko. Do tego przecież nie zapominajmy o samochodach dostawczych, które bardzo często używane są do wykonywania codziennych obowiązków. Przy tym idźcie dalej i nie zapominajcie o ciężarówkach oraz busach. A jeżeli ktoś na co dzień pracuje również na autokarach? O takich rzeczach także nie można zapominać, jeżeli już motoryzacja jest na tapecie.

Bardzo często takie męskie "plotkowanie" przenosi się do samych samochodów. Nawet jeżeli ktoś ma samochód używany już od bardzo dłuższego czasu, to panowie bardzo chętnie popatrzą co na przykład się dzieje się z samochodem. Przykład? A czujecie, że coś Wam ostatnio za bardzo kierownica za bardzo "lata" podczas jazdy. Przyjaciele spotkali się u Ciebie podczas grilla. Akurat wspomniałeś o swoich problemach i uznaliście, że wszyscy razem (powiedzmy, że jest Wasz czwórka) sprawdzicie o co dokładnie chodzi. Pamiętajcie, że opinia innych mężczyzn może pomóc uporać Wam się z takim problemem przy tym będziecie mogli zaoszczędzić na wizycie u mechanika. Bo dla przykładu okaże się, że trzeba było gdzieś dokręcić tylko śrubkę, co zrobi Wasz przyjaciel.

Oczywiście jest to tylko przykład. Ale prawda jest taka, że motoryzacja jest takim tematem, który jest naprawdę męskim "konikiem". Jest tyle nowości do omówienia na rynku, tyle do przekazania. Tak jak paniom nigdy nie wyczerpują się tematy, tak panom motoryzacja również nigdy się nie znudzi.