Kilka słów o życiu

Życie jakie jest każdy to wie. Trzeba przyznać, że prawdą jest powiedzenie - Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz. Ma to odniesienie dla przykładu do Waszej sytuacji w pracy. Ma to również odniesienie do sytuacji uczniów w szkole. Ma to również odniesienie do tego, jakiego człowieka wybierzemy na swojego partnera życiowego. Niezależnie od tego, czy wybieramy osoby odmiennej płci, czy też tej samej - wybór miłości życiowej musi być rozważny, aby nikt niczego w przyszłości nie żałował. A jak to bywa w dalszym życiu? Czy wiele związków przeradza się w coś trwalszego, czy jednak żyjecie chwilą i ne decydujecie się na żadne trwałe związki?

Trzeba przyznać, że bywa różnie. W dzisiejszych czasach słowo małżeństwo ma dla ludzi różne znaczenie. Dla niektórych jest to coś cennego, coś związanego z domem, z miłością. A dla innych osób jest to po prostu ...NIC. W dawnych czasach, kiedy nasi dziadkowie składali przysięgi małżeńskie przed ołtarzem, czy tylko przed urzędnikiem cywilnym,wypowiadane słowa traktowali bardzo poważnie. Dla nich słowo rozwód było czymś nie dopuszczalnym. Dzisiaj jest właśnie na odwrót. Można jak najbardziej wejść z kimś w związek małżeński. A jeżeli się nie uda, to jak najbardziej można postarać się o szybki rozwód. Dzisiaj słowo rozwód często jest tak samo traktowane jak deszcz za oknem. Jak jest to dobrze, a jak nie pada, to też nie ma w tym nic złego. Ludzie z takimi rzeczami obecnie przeszli do porządku dziennego. W czasach, kiedy nasi pradziadkowie jeszcze żyli, z kolei osoby po rozwodzie bardzo często mogły znaleźć się poza marginesem społeczeństwa.

W sumie jednak nie ma się czemu dziwić. Dla niektórych małżeństwo to coś, co zawierają, bo ciąża, bo rodzina kazała, bo nie chcą zostać samemu. Dopiero po jakimś czasie przekonują się jednak, że życie nie jest tak różowe, jakby się chciało. Że często pod jednym dachem żyje się z katem, który dręczy całą rodzinę. Jeszcze na dodatek dochodzą w tym związku dzieci, które również są męczone przez jedno z małżonków. Albo jedna z osób znajduje sobie kochanka, bo jednak nagle okazało się, że znalazła miłość swojego życia, a poprzednie małżeństwo było jedną wielką pomyłką. Do takich rzeczy również dochodzi. Tak, w dzisiejszych czasach słowo małżeństwo jest. Jednak jego znaczenie w dzisiejszych czasach nie jest już takie ważne. Zresztą udowadniają to związki, które żyją "na kocią łapę". Wiele osób nawet jakoś nie specjalnie przykłada uwagę do tego, czy mają ślub, czy też nie mają. Dobrze im jest tak, jak jest.