Najlepsza weekendowa rodzinna wycieczka?

Niejeden rodzic spędza bezsenne noce, zastanawiając się, jak rozwiązać ten odwieczny problem. W końcu każdy chce, aby jego pociecha spędzała chwile, które będzie pamiętała długo (o ile nie przez całe życie), ale przy tym będzie to dla niej pożyteczna lekcja. Jakie więc miejsce nadaje się do tego lepiej niż zoo? Wycieczka do jednego z wielu takich miejsc w naszym kraju gwarantuje widok rozdziawionych ust dzieciaków oraz szerokie oczy przepełnione fascynacją, zdziwieniem, a i niejednokrotnie strachem.

Jakie zoo wybrać?

W pierwszej kolejności należy odpowiedzieć sobie na pytanie, jak długą podróż są w stanie wytrzymać dzieci. Dzięki takiej wiedzy łatwo można wykluczyć potencjalne katastrofy w postaci płaczu i marudzenia w aucie czy też pociągu. I nawet jeśli wykluczy to wyprawę do najciekawszego zoo w Polsce, a może nawet Europie, to należy się z tym pogodzić. Drugą sprawą, na którą warto zwrócić uwagę są preferencje dziecka odnośnie zwierząt. Dzieciaki, kiedy się zafascynują jakimś tematem, pogrążają się w nim całym sobą - co prawda, jest to do czasu odnalezienia kolejnej fiksacji, ale z reguły jak już czymś się zajmują, to robią to porządnie - warto więc dwa razy rozważyć wyjazd z dzieckiem do zoo oferującego wielkie zagrody z małpami czy innymi egzotycznymi gatunkami, kiedy w zupełności wystarczy wyruszyć do motylarni. Oczywiście, kolejne wycieczki można rozszerzyć o poznanie na żywo kolejnych zwierząt, ale w pierwszej kolejności warto skupić się na miejscu, które da dziecku największą radość - dzięki temu będą chętniejsze do kolejnych wyjazdów.

Przed finalizacją wyboru warto również poczytać o potencjalnym wyborze w Internecie. Sprawdzić, jakie opinie zostawiają odwiedzający, a zwłaszcza tacy, którzy wybrali się tam ze swoimi pociechami. Korzystając z doświadczeń innych, można ominąć wiele problemów, a na resztę po prostu się przygotować, jak np. długie kolejki w kasie, w których stanie z niecierpliwym dzieckiem nie należy do przyjemnych. Dodatkowo, dzięki sprawdzaniu opinii w Internecie można zupełnie zmienić plany - w końcu po co wybierać się do zoo, które praktycznie przez każdego odwiedzającego nie jest polecane.

Należy jednak pamiętać, że im popularniejsze miejsce, tym większa ilość zróżnicowanych opinii. Nie da się zadowolić wszystkich, zawsze znajdzie się malkontent, który przeleje swoją frustrację w Internecie na jakieś odwiedzone przez siebie miejsce. Warto więc patrzeć na negatywne opinie z przymrużeniem oka, mimo to na pewno pomogą przy wyborze wymarzonego zoo dla dziecka.